Logo

Odpowiedzi na częste pytania

Dlaczego warto dołączyć do zespołu HOPPECKE? Jakie benefity pozapłacowe firma oferuje swoim pracownikom?

Najcenniejszym kapitałem firmy HOPPECKE są ludzie, którzy ją tworzą. Dlatego jeśli chcesz do nas dołączyć i stać się częścią zespołu zorientowanego na realizację wspólnych celów, czerpiącego satysfakcję z ich osiągania, złóż aplikację!
HOPPECKE dba o swoich pracowników, zapewniając im bezpieczeństwo, dobrą atmosferę w pracy, możliwości rozwoju oraz atrakcyjne warunki zatrudnienia. Wdrożyliśmy również program benefitów, który jest odpowiedzią na potrzeby naszych pracowników i co ważne, nie stanowi on katalogu zamkniętego. Należą do nich m.in.: 

 1. Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę (bez pośredników).
 2. Atrakcyjne wynagrodzenie.
 3. Prywatna opieka medyczna.
 4. Grupowe ubezpieczenie na życie.
 5. Pakiet sportowy – Multisport.
 6. Dofinansowanie do posiłków w firmowej stołówce.
 7. Dofinansowanie do wypoczynku.
 8. Bony na święta.
 9. Szkolenia i możliwości rozwoju zawodowego (w tym m.in. kursy językowe i zawodowe).
 10. Imprezy okolicznościowe i integracyjne.

Jak wygląda proces rekrutacji w HOPPECKE?

Szanujemy czas każdego kandydata aplikującego do naszej organizacji, dlatego duży nacisk kładziemy na sprawny przebieg procesu rekrutacji oraz szybkie podejmowanie decyzji o wyborze kandydata. Proces rekrutacji w HOPPECKE zwykle przebiega według następujących etapów: 

ETAP I Analiza i selekcja zgłoszeń
Kandydaci zainteresowani ofertą zatrudnienia HOPPECKE składają aplikację w formie on-line za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego znajdującego się na stronie: www.hoppecke.pl (zakładka: Kariera/Oferty pracy). Po otrzymaniu aplikacji pracownik działu HR przystępuje do selekcji nadesłanych zgłoszeń. Dokonuje analizy dokumentów aplikacyjnych pod kątem zgodności z założeniami oferty pracy oraz wymaganiami pracodawcy.

ETAP II Rozmowa kwalifikacyjna on-line
Na rozmowę kwalifikacyjną zapraszamy telefonicznie tych kandydatów, którzy zakwalifikowali się do II etapu procesu rekrutacji (po przeprowadzonej wstępnej selekcji dokumentacji aplikacyjnej). Pierwsza rozmowa kwalifikacyjna zwykle odbywa się w formie on-line (za pośrednictwem aplikacji Teams) i prowadzona jest przez pracownika działu HR oraz kierownika działu do którego realizowany jest nabór. W zależności od stanowiska pracy, w trakcie procesu rekrutacyjnego mogą być wykorzystywane takie narzędzia jak: case study, testy wiedzy, testy językowe (weryfikujące znajomość języka angielskiego), testy psychometryczne.
 
ETAP III Rozmowa kwalifikacyjna w siedzibie spółki HOPPECKE
Jest to etap procesu rekrutacji, który odbywa się w siedzibie spółki HOPPECKE z udziałem osób decyzyjnych/ kierownictwa. Na tym etapie podejmowana jest decyzja o współpracy i uzgadnianie są wspólnie z kandydatem warunki zatrudnienia.
 
ETAP IV Informacja o wynikach rekrutacji
Pracownik działu HR po zakończeniu rekrutacji udziela wszystkim kandydatom uczestniczącym
w procesie rekrutacji informacji zwrotnej (telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej).

Jak mogę przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej?

Jeśli zaprosiliśmy Cię na rozmowę kwalifikacyjną, to znak, że zainteresowało nas Twoje CV. Teraz wszystko zależy od tego jak wypadniesz podczas rozmowy. Poniższe wskazówki pomogą Tobie przygotować się do spotkania z nami: 

 1. Zapoznaj się z profilem firmy – dowiedz się jak najwięcej o nas. Kluczowe informacje o firmie HOPPECKE znajdziesz na stronie internetowej: www.hoppecke.pl. Szukamy kandydatów, którzy nie rozsyłają swoich CV przypadkowo.
 2. Zapoznaj się z ofertą pracy, której dotyczy Twoja aplikacja. Sprawdź na jakie umiejętności pracodawca zwraca szczególną uwagę i czym dokładnie miałabyś się zajmować. Zastanów się jak zaprezentować swoje kompetencje i kwalifikacje, abyśmy odnieśli wrażenie, że jesteś idealnym kandydatem na dane stanowisko.
 3. Przygotuj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Zastanów się: jaką wartość wniesiesz do firmy, jakie są Twoje cele zawodowe, jakimi osiągnięciami możesz się pochwalić, ile chciałbyś zarabiać.
 4. Przygotuj pytania, które chciałbyś zadać osobie rekrutującej, które utwierdzą Cię w przekonaniu, że oferta pracy spełnia Twoje oczekiwania.
 5. Ogranicz poziom stresu przed rozmową kwalifikacyjną –  myśl pozytywnie. Nie wymagaj od siebie zbyt wiele. Twoje odpowiedzi nie muszą być idealne. Zależy nam na szczerej rozmowie, która pozwoli nam odkryć Twój potencjał zawodowy.

W jaki sposób mogę przesłać swoje CV?

Dokumenty aplikacyjne należy wysłać poprzez formularz aplikacyjny (powiązany z wybraną ofertą pracy) znajdujący się na naszej stronie internetowej. Można dodawać pliki nie większe niż 15 MB, o następujących rozszerzeniach: DOC, PDF, JPG, TNP, GIF. Po wysłaniu zgłoszenia online kandydat otrzyma login i hasło.

Czy mogę złożyć CV bezpośrednio w siedzibie firmy HOPPECKE?

Jeśli nie masz możliwości złożenia dokumentów aplikacyjnych poprzez formularz aplikacyjny znajdujący się na stronie internetowej: www.hoppecke.pl (zakładka: Kariera), złóż swoje CV w siedzibie naszej firmy: ul. Logistyczna 10, 63-006 Śródka.

Czy mogę przesłać swoją aplikację na różne oferty pracy?

Jeśli spełniasz wymagania kilku ofert pracy oraz różne stanowiska w HOPPECKE są dla Ciebie atrakcyjne, możesz złożyć dokumenty aplikacyjne w odpowiedzi na więcej niż jedną ofertę pracy. Na rozmowie kwalifikacyjnej pomożemy Tobie dokonać wyboru odpowiedniej drogi zawodowej, która pozwoli na właściwe wykorzystanie Twojego potencjału.

Interesuje mnie praca w HOPPECKE, jednak aktualnie nie znajduję odpowiedniej oferty pracy na stronie firmy. Co mogę zrobić w takiej sytuacji?

Zachęcamy do wysłania aplikacji na adres: rekrutacja@hoppecke.pl, zaznaczając stanowisko i miejsce pracy, które Cię interesuje. Możesz również skontaktować się z nami telefonicznie i zapytać o planowane procesy rekrutacyjne. Być może już niedługo będziemy poszukiwać do zespołu osoby z Twoim potencjałem zawodowym.

Czy kandydat biorący udział w rekrutacji otrzyma informację zwrotną, nawet jeśli będzie ona negatywna?

Tak, każda osoba biorąca udział w rekrutacji otrzyma informację zwrotną o jej wynikach – dotyczy to również negatywnego feedbacku.

Jakiej formy zatrudnienia mogę spodziewać się podejmując pracę w HOPPECKE?                       

HOPPECKE dąży do tego aby zagwarantować każdemu pracownikowi stabilność zatrudnienia. Dlatego podstawę zatrudnienia w HOPPECKE stanowi umowa o pracę.

Jestem studentem, który nie posiada doświadczenia zawodowego, jednak chciałbym podjąć pracę w HOPPECKE. Czy mam szansę na zatrudnienie np. w niepełnym wymiarze czasu pracy?

Tak, osoby studiujące (w szczególności kierunki pokrewne z naszą działalnością) mogą podjąć pracę w HOPPECKE i zdobyć doświadczenie zawodowe. Struktura zatrudnienia w HOPPECKE jest bardzo różnorodna. Członkami naszego zespołu są m.in. ludzie młodzi. Jesteśmy przekonani, iż ludzie młodzi pomimo braku doświadczenie zawodowego posiadają predyspozycje bezcenne dla pracodawcy, tj. wyróżniają się otwartością, kreatywnością i doskonałą znajomością nowoczesnych technologii.